Mateusz Klich na celowniku Stoke i Fulham

2 komentarzeNa wyspach rośnie coraz bardziej zainteresowanie naszym reprezentantem. Mateusza Klicha w swoich szeregach bardzo chętnie widziałyby takie zespoły jak Stoke City i Fulham.

Klich zanotował wspaniały występ przeciwko ADO den Haag, a jego zespól  PEC Zwolle wygrał 6:1. Mateusz asystował przy czterech golach i został wybrany w Eredivisie piłkarzem tygodnia. Jego imię znalazło się w większości tamtejszych magazynów sportowych.23-letni reprezentant Polski do PEC Zwolle został sprowadzony z Wolfsburga za £175,000. Wygląda na to, że bardzo szybko przeniesie sie na angielskie stadiony. Stoke i Fulham od jakiegoś czasu wysyłają swoich skautów do Holandii by obserwować Mateusza. Faworytem do sprowadzenia jest jednak drużyna z Londynu, której trenerem jest Martin Jol pochodzący właśnie z kraju tulipanów.

Angielscy fachowcy są pod wrażeniem rozwoju kariery Klicha, który z meczu na mecz robi duże postępy. Stwierdzili również, iż dał bardzo dobrą zmianę w meczu Polaków z Anglikami na Wembley. Według dziennikarzy z wysp Polski rosły (183 cm) pomocnik napewno byłby dużym wzmocnieniem dla w/w klubów.

Wydaje mi się, że Fulham jest idealnym zespołem dla Klicha jeśli chodzi o Premier League. Miałby możliwość tam się pokazać i rozreklamować. Jest młodym zawodnikiem i przyszłość dopiero przed nim, a to by był wielki krok do przodu.


2 komentarze :

  1. Jestem za. Przecież oprócz bramkarzy od 20 lat nie grał na poważnie żaden Polak w Premier League.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również jestem za ;) Jedynie Euzebiusz Smolarek miał mały epizod w Bolton w sezonie 2008 - 2009. Ale i tak więcej siedział na ławce niż grał.

      Usuń

Blogi Sportowe