Masternak traci pas Mistrza Europy

Brak komentarzyMateusz Masternak niestety przegrał wczorajszą walkę z Grigorijem Drozdem i tym samym stracił pas Mistrza Europy.

Od pierwszych minut walki można było wywnioskować, że bedzie to ciężki pojedynek dla Mateusza. Rosjanin wydawał się być bardzo szybki i to on wywierał presje na Masternaka. Już w drugiej rundzie u Polaka nastąpiło głębokie rozcięcie łuku brwiowego, lecz jego narożnik spisał się wyśmienicie i zastopował krwawienie.
Przed walką plan był taki, iż Masternak od pierwszych minut miał nie dawać spokoju Drozdowi. Niestety Mateusz do ringu wyszedł bardzo spięty i to on musiał bronić się przed szybkimi kombinacjami Rosjanina. Podopieczny Gmitruka zadawał ciosy zbyt schematycznie i czytelnie. Ciągłe powtarzanie ciosów lewy prosty i prawy krzyżowy nie mogło przynieść sukcesu.
O Drozdzie nie wiedzieliśmy zbyt wiele poza tym, że kondycyjnie jest słaby. Podczas walki były widoczne momenty kiedy Rosjanin 'ładował baterie', lecz Masternak nie potrafił tego wykorzystać.
Cała walka była dość wyrównana, aż to 11 rundy kiedy to Drozd dopadł Polaka w narożniku i zasypał go chaotycznymi ciosami. Sędzia kontrowersyjnie przerwał walkę i tym samym pas Mistrza Europy został w Rosji.Moim zdaniem był to definitywny błąd sędziego. Mateusz był w opresji, lecz ciosy nie lądowały czysto na jego głowie i nadal był zdolny do walki. Jednak prawda jest taka, że jeśli chce się wygrywać walki na czyimś terenie to trzeba pokazać coś więcej niż to co Masternak zaprezętował na wczorajszej gali. Ta walka pokazała mu miejsce w szeregu. Przed tym pojedynkiem dużo się mówiło, iż Master jest gotów na ringowe wojny z najlepszymi - Huckiem, Lebedevem, czy też Włodarczykiem. Chyba najbardziem zależało mu na stoczeniu 'bratobójczej' walki z ostanim z wymienionych. Wynika na to, że przegrywając wczorajszą walke zawalił mu się most do czołówki wagi junior ciężkiej. Sam Krzysztof Włodarczyk stwierdził, iż teraz nie jest zaiteresowany takim pojedynkiem.

Zapraszam na relacje z walki:Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blogi Sportowe