Jamajka ponownie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

1 komentarz


Bobslejowy zespół Jamajki zakwalifikował się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi i tym samym po 12 latach będą mogli znów zaprezentować się przed całym światem.


Winston Winston Watts i Marvin Dixon nie kryją wielkiej radości z awansu na Olimpiade w Soczi, lecz tym samym martwią czy brak tymczasowych funduszy nie przekreśli ich marzeń.
46 - letni Watts wydał już z własnej kieszeni na przygotowania i kwalifikacje £100,000, aby wziąć udział w olimpiadzie potrzebują dodatkowo £25,000. Pieniądze są potrzebne na podróż i dodatkowy sprzęt.Watts udzielając wywiadu dla pewnej TV powiedział:

"Tanio nie było. Jeśli mielibyśmy możliwość wziąć udział w kwalifikacjach w Szwajcarii lub wcześniejszych , jestem przekonany, że potwierdzilibyśmy to dużo wcześniej".
  
Ostatni raz zespół z Jamajki zakwalifikował się do olimpiady 12 lat temu i Watts dodaje:
"Nie mając zespołu w Igrzyskach Olimpijskich przez tak wiele lat jest smutne i to byłoby otwarcie oczu dla narodu".

Jamajski debiut w Calgary 1988r. :

1 komentarz :

  1. W 1988 dokonała się jedna z najpiękniejszych historii w dziejach sportu. Zespół, który nie miał prawa dostać się na olimpiadę - zaprezentował się na niej nadspodziewanie dobrze. Wyszydzany i wyśmiewany - na koniec po kraksie był uznawany za bohaterski i zamknął usta krytykom z całego świata.

    OdpowiedzUsuń

Blogi Sportowe