Błaszczykowski uwielbiany w Dortmundzie

Brak komentarzyOstatnio dużo się mówiło i ciągle mówi o Robercie Lewandowskim grającym w Borussii Dortmund. Jego transwerze do Bayernu, jego wspaniałym meczu przeciwko Realowi, jaki bedzie jego kolejny sezon, zapominając, że w tym klubie gra jeszcze dwoje wspaniałych polskich piłkarzy takich jak Piszczek i Błaszczykowski.

To właśnie o Kubie Błaszczykowskim powstał utwór stworzony przez Mikiego Puljica pod tytułem "M.I.K.I - Kuba, Kuba!" W słowach piosenki są podziękowania za jego gre, przywiązanie do zespołu i podkreślają, że jest wspaniałym człowiekiem, dla którego pieniądze nie są najważniejsze.

W moim przekonaniu to właśnie on na chwilę obecną jest najlepszym polskim piłkarzem. W każdym meczu zostawia całe swoje zdrowie na boisku, jest waleczny, jak na polskiego zawodnika dobrze wyszkolony technicznie, strzela bramki i również je wypracowywuje. A co najważniejsze jest skromnym człowiekiem. Podczas ostatniego spotkania pomiedzy Borussią a Bayernem o Super Cup schodząc z boiska w drugiej połowie meczu, dostał owacje na stojąco w podziękowaniu za gre. Wtedy można było wyczuć jak bardzo jest ceniony i uwielbiany w Dortmundzie.

Zapraszam do wysłuchania piosenki:

Tłumaczenie tekstu na Polski:


Ta piosenka jest dla naszej szestnastki, dla Kuby Dziękujemy że są jeszcze tacy Ludzie jak ty !

2x Bo ty masz serce, a to dla naszych fanów najważniejsze jest, chciwy na pieniądze tak jak Marionetka - nie taki nie jesteś, ty również miałeś swoją Oferte, mogłeś dostać dużo więcej, Jakub Błaszczykowski - u Ciebie wygrało serce.

Mówimy tutaj o Kubie i nie mam na myśli tej wyspy, wszyscy w Dortmund mamy nadzieje, że Jakub zawsze tu zostaniesz, prawa strona jest twoja, i z wszystkimi trudnościami, południowa (trybuna) stoi zawsze za Tobą - Kochamy twoje, Sprinty, twoje Odbiory, twoje Dośrodkowania i Twój duch walki, wszystkie te Bramki przez Ciebie strzelone - Prosze podaruj nam więcej, przypomina mi się Freiburg, tej sceny nigdy nie zapomnę, kto takiej bramki nie strzeli, włlaściwie nie powinnien już nigdy trafić. "Pieprzyć to zdarza się" - jesteś facetem, tak Liderem, południowa (trybuna) spiewa twoje Piosenki - dumnie bez końca, 6 lat temu przyszłeś do Dortmund, teraz jesteś warty Miliony, ale pieniądze nie są najważniejsze, co są warte te Miliony, przy tych kibicach, przy Trenerze co go kocha, Legendą zostaje się, jak przy pożegnaniu płynie każda łza, Twoje imię rozbrzmiewa w chórze, naprawde jesteś najsilniejszym Polakiem jakiego mieliśmy w Dortmundzie, Podarujcie temu chłopakowi jego Korone !

2x Bo ty masz serce, a to dla naszych fanów najważniejsze jest, chciwy na pieniądze tak jak Marionetka - nie taki nie jesteś, ty również miałeś swoją Oferte, mogłeś dostać dużo więcej, Jakub Błaszczykowski - u Ciebie wygrało serce.

Masz teraz 27 lat, jeszcze 5 lat Umowy, będziesz wtedy 11 lat tutaj, każdego roku byłeś silny, Nie - każdego roku byłeś silniejszy, spójrz na twój postęp, nawet Ronaldo dla mnie do Ciebie nie dosięga, Jakub Błaszczykowski albo Kuba nazywa się ten człowiek, patrz on biegnie biegnie biegnie aż jego strona płonie, Polski zawodnik, Udany bojownik, nawet po meczu z Freiburg, byliśmy z Ciebie dumni Mistrzu, w Polsce kapitanem, u nas także bohaterem, dużo wcześniej mówiło : " Eh Kuba potrafi tylko biegać ", i jak on to potrafi, spójrz ten człowiek prawie lata, jak on się rozpędzi żaden piłkarz go nie doścignie, i to jest wspaniałe, jakie mecze on dla nas grał, i nie odszedł, kiedy mieliśmy kryzys, Twoje imię rozbrzmiewa w chórze, naprawdę jesteś najsilniejszym Polakiem jakiego mieliśmy w Dortmundzie, Podarujcie temu chłopakowi jego Korone !

(Kibice świętują)

2x I od 2007 jesteś jednym z nas, nasze Barwy są czarno-żółte, jesteśmy chłopakami z Dortmundu !

3x Bo ty masz serce, a to dla naszych fanów najważniejsze jest, chciwy na pieniądze tak jak Marionetka - nie taki nie jesteś, Ty również miałeś swoją Oferte, mogłeś dostać dużo więcej, Jakub Błaszczykowski - u Ciebie wygrało serce.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blogi Sportowe