Piotr Parzyszek na celowniku Benfiki i Aston Villa

Brak komentarzy


Jak się okazuje Polska ma kolejny talent piłkarski, na który swoje sieci zarzucają znane europejskie firmy. Już od dłuższego czasu Piotr Parzyszek obserwowany jest przez Benfike Lisbona. Teraz do walki o polskiego napastnika włącza się Aston Villa.


Piotr Parzyszek urodził się w Toruniu 8 września 1993 roku. Obecnie gra w drugoligowym holenderskim zespole De Graafschap. W seniorskiej drużynie gra już drugi sezon i w 50 spotkaniach strzelił 28 goli. Piotr występuje również w reprezentacji Polski do lat 21.Jego bardzo dobra forma strzelecka zrobiła wrażenie na działaczach Benfiki Lisbona i najchętniej pozyskaliby naszego napastnika już w zimowym okienku transferowym. Na ten przebieg wydarzeń nie chce się jednak zgodzić dyrektor techniczny obecnego klubu Piotra - Roland Vroomans:
"My chcemy żeby został, ale to nie znaczy, że chcemy go zatrzymać do końca sezonu bez względu jakie pieniądze nam zaoferują. Benfika musi przyjść do nas z bardzo dobrą ofertą. Nie pozwolimy mu odejść tej zimy. Piotr jest bardzo ważny dla nas, tak samo jak jego strzelone gole. Zamierzamy skończyć sezon w tabeli tak wysoko jak to jest możliwe i potrzebujemy go na drugą część rozgrywek. Jeśli zostanie, ma szanse zostać królem strzelców Jupiler League".
Parzyszek ma ważny kontrakt do 2016 roku. W poprzednim roku zadebiutował w zespole strzelając 13 goli w 32 meczach.

Jak się okazuje naszego 20latka chce mieć w swojej drużynie również Paul Lambert, trener Aston Villa. Angielska gazeta zamieściła wczoraj artykuł na temat możliwego przejścia Piotra do klubu z Birmingham. Anglicy są zachwyceni skutecznością Polaka i mają nadzieję, że zasili on ich szeregi. Lambert obawia się, że już zimą czołowe zespoły mogą kusić Christiana Benteke i będzie on potrzebował kogoś w jego zastępstwie.

Nie wiadomo czy Parzyszek zmieni barwy już zimą, to będzie napewno zależało od kwoty jaką zaoferują w/w kluby. Ale myślę, że w następnym sezonie raczej napewno opuści kraj tulipanów.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blogi Sportowe