Mistrzostwa Świata w Brazylii 2014 - grupy rozlosowane

1 komentarz


Dzisiejszego popoludnia w brazylijskim Costa do Sauipe rozlosowano grupy przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.


Najpierw tradycyjnie zaprezentowano podział na koszyki:


W losowaniu grup uczestniczyli: sir Geoff Hurst, Lothar Matthaus, Fabio Cannavaro, Mario Kempes,
Zinedine Zidane, Fernando Hierro, Cafu oraz Alcides Ghiggia. Zabrakło niestety brazylijskiej ikony futbolu - Pele, który odmówił kilka dni temu uczestniczenia w tej jakże ważnej ceremoni. Legendarny piłkarz został zaproszony przez organizatorów do pomocy przy losowaniu grup, lecz grzecznie podziękował. Okazało się, że Pele jest przesądny i nie chciał brać odpowiedzialności w przypadku wylosowania trudnych przeciwników dla Brazylii. 

A oto wylosowane grupy:
W mediach od razu wybrano grupe D jako grupę śmierci. Ja osobiście nie do końca się zgadzam z tą opinią, ponieważ zestawienia drużyn w grupach A, B i G wyglądają równie interesująco. 
Szkoda, że w tym zestawieniu nie widnieje biało-czerwona flaga, ale z drugiej strony to może i lepiej. Polska grając w tym momencie tak słaby futbol skompromitowałaby się tylko, a my ponownie przeżywalibyśmy wielkie rozczarowanie. Mistrzostwa są dla najlepszych a nasza reprezentacja obecnie sięga dna (78 miejsce w rankingu FIFA). Pozostaje nam tylko wierzyć, że do kolejnych mistrzostw Adam Nawałka zbuduje zespół, który będzie w stanie rywalizować z najlepszymi piłkarskimi potęgami.

Od dziecka kibicowałem Argentynie i tak bedzie i teraz ;)
A jakie są wasze typy?

1 komentarz :

  1. Bardzo ciekawy artykuł i bardzo przydatne. Rumuński drużyna narodowa spotka się z Polska drużyna narodowa podczas meczu granego na Arena Naţională w Bukareszcie. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną dla Rumunii 0:1. Zastanawiam się, czy drużyna Nawałka będzie w stanie nas dziś zaskoczyć. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki obu drużyn, wydaje mi się, że spotkanie to będzie dość wyrównane i zakończy się remisem. Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć czy Jakub Blaszczykowski będzie w stanie umieścić piłkę w siatce – ma on naprawdę dobrą średnią goli strzelonych na mecz. Jestem pewien, że będzie postawić w tym meczu. Gdzie mogę znaleźć opinie william hill lub betway opinie, bo słyszałem, że są one dobre?

    OdpowiedzUsuń

Blogi Sportowe