Michał Szromnik - po raz drugi na testach w Evertonie

Brak komentarzy20-letni bramkarz Arki Gdynia - Michał Szromnik po raz drugi spróbuje przekonać do siebie sztab szkoleniowy Evertonu.


Jak wiemy Polska słynie z produkcji jednych z najlepszych bramkarzy na świecie. Wojciech Szczęsny i Artur Boruc prezentują wysoką forme na boiskach Premier League i są obecnie jednymi z najlepszych w swoim fachu na wyspach w tym sezonie. Już niedługo może dołączyć do nich kolejny młody polski talent.


Jak donoszą polskie i angielskie gazety, 9 grudnia na testy do Evertonu wyjechać ma Michał Szromnik z Arki Gdynia. Pierwszy raz na Goodison Park pojawił się 9 miesięcy temu, lecz David Moyes nie zdecydował się podpisać z nim kontraktu.

Młody bramkarz zadebiutował w Arce jako 18-latek w sierpniu 2011 roku i od tego momentu jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce klubu z Gdynii. Jego zespół zajmuje obecnie 4 miejsce w 1 lidze i walczy o awans do Ekstraklasy.

Jeśli udało by się Michałowi przejść pomyślnie testy, musiałby walczyć o występy w bramce Evertonu z Timem Howardem i Joelem Roblesem. Szromnik jest młodym zawodnikiem, który ciągle się rozwija, więc napewno mógłby okazać się przyszłościowym wzmocnieniem.

Na Merseyside nie czułby się samotny. W akademi klubu gra również polski bramkarz Mateusz Taudul, a także pół Polak - pół Irlandczyk - Mateusz Hewelt.

Sam piłkarz pozytywnie podchodzi do swojej życiowej szansy:
"Tym razem jadę tam z bogatszym doświadczeniem i z nadzieją, że teraz zaprezentuje się lepiej niż wcześniej".

Pozostaje tylko trzymać kciuki za naszego młodego zawodnika i mieć nadzieje, że w niedługiej przyszłości 'wygryzie'  Tima Howarda i zostanie numerem 1 w bramce Evertonu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blogi Sportowe