Super Puchar Niemiec jednak dla Borussii

Brak komentarzy

We wczorajszym meczu o Super Cup Borussia Dortmund pokonała uznawaną przez wielu za najlepszą drużyne świata Bayern Monachium 4:2.

Przed meczem drużyna z Monachium była zdecydowanym faworytem. Media zachwycały się ich poprzednim sezonem ( wywalczyli wszystkie możliwe trofea ). Obiecująco zaczeli również ten sezon, wygrywając efektownie Telekom Cup 5:1 z Borussią Moenchengladbach i zwyciężając w towarzyskim spotkaniu z Barceloną 2:0.

Ale ja i tak po cichu wierzyłem, że "polska" Borussia odwdzięczy się za przegraną w Lidze Mistrzów. Według mnie mecz stał naprawdę na wysokim poziomie. Akcja za akcją, duży presing Borussii (szczególnie w pierwszej połowie), walka obu drużyn do ostatniego gwizdka sędziego powodowało, że nie mogłem oderwać wzroku od TV. Cieszy mnie również bardzo dobra gra Lewandowskiego i Błaszczykowskiego w tym meczu. Kuba mimo wcześniejszej choroby radził sobie wspaniale w pojedynkach z Robenem. Jeśli chodzi o Lewandowskiego to potwierdził tylko, że jest profesjonalistą i choć nie strzelił gola to jego zagrania i walka są godne pochwały. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Reus i Gundogan. Myślę, że Borussia nawet nie zatęskni za Gotze. Jurgen Klopp sprowadził takich zawodników, którzy jeszcze bardziej będą napędzać drużyne. Wczoraj Aubameyang zmienił Błaszczykowskiego w 72 minucie i nie potrzebował dużo czasu, żeby pokazać jak przydatny będzie w drużynie, a szczególnie jego sprinterski atut. Pep Guardiola napewno nie zaliczy swojego pierwszego oficjalnego meczu jako trener Bayernu do udanych. Po wielkich sukcesach Juppa Heynckesa z tą drużyną ciąży na nim wielka presja. Pytanie tylko czy zdoła to udzwignąć i czy Bayernowi wyjdzie na dobre styl gry nowego szkoleniowca. Jedno jest pewne, nowy sezon w Bundeslidze zapowiada się bardzo ciekawie.