Śląsk jedną nogą w kolejnej fazie rozgrywek

Brak komentarzy

Śląsk Wrocław                           4  :  0                        Rudar Pljevlja

Piłkarze Śląska Wrocław już od samego początku mocno zaatakowali przeciwnika z Czarnogóry. Upłyneło zaledwie 5 minut i Śląsk mógł się cieszyć z prowadzenia za sprawą Marco Paixao. Po tej bramce Wrocławianie mieli jeszcze jedną okazje ale piłka trafiła w poprzeczkę gości. Ale co sie odwlecze to nie uciecze, 9 minucie Paixao ponownie poslał futbolówke do siatki Czarnogórców. Śląsk przez całą pierwszą połowę nękał przeciwnika i stwarzał sobie sytuacje.
Po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę piłkarze z Wrocławia starali sie za wszelką cenę podwyższyc wynik. Udało się to im w 56 minucie kiedy to Paixao świetnie podał do Soboty, a ten z bliskiej odległości nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gości. W 70 minucie po doskonałej akcji wynik na 4:0 podwyższył Sebino Plaku.
Wrocławianie są w doskonałej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem. Musze przyznac, że bardzo podobał mi sie dzisiaj zespół Śląska. Wyszli na boisko z pomysłem na grę i aż miło się ich oglądało. Ten mecz pokazał nam również, że zakupy nowych piłkarzy były jak najbardziej trafione. Moim zdaniem z czwórki polskich klubów, które reprezentują nas w tegorocznych rozgrywkach europejskich właśnie Śląsk Wrocław wygląda najbardziej obiecująco. Ale czekajmy na rewanżowe mecze i ściskajmy kciuki za całą czwóreczkę.