Sir Alex Ferguson w nowej roli

3 komentarze


Sir Alex Ferguson powraca do futbolu obejmując posadę "UEFA Coaching Ambassador". 


Ferguson jest bardzo zadowolony ze swojej nowej roli twierdząc, że to " honor i przywilej " i  nie może się doczekać by nieść swą pomoc młodym trenerom.

Sir Alex , który cieszył się błyskotliwą karierą 35 lat przed przejściem na emeryturę trenerską 
w maju, został powołany na stanowisko przez Komitet Wykonawczy UEFA. Po ostatnim posiedzeniu komisji w Nyonie powiedział  jak bardzo cieszy się powrotem do piłki nożnej, zwłaszcza dletego, że będzie mógł wspierać młodych trenerów w ich rozwoju:
 " To zaszczyt i przywilej, aby zaakceptować tę rolę. Z doświadczenia jakie miałem przez lata , mam nadzieję na dalsze wspieranie młodych trenerów , w szczególności w branży, która jest coraz trudniejsza . Czekam na to wyzwanie , nie mogę się doczekać , aby przyczynić się w wielkim stylu dla UEFA i dziękuję [ prezydent UEFA ] Michel Platini za danie mi tej szansy ".
Sir Alex w Szkocji grał w takich klubach jak Queens Park FC , ​​Saint Johnstone FC Dunfermline Athletic FC , ​​Rangers , Falkirk FC oraz Ayr United FC. Natomiast kariere menadżerska zaczynał prowadząc zespoły East Stirlingshire FC i Saint Mirren FC. Sukcesy odnosił również z Aberdeen FC, wygrywając m.in.: Puchar Zdobywców Pucharów w sezonie 1982/83 pokonując w finale Real Madryt 2:1, w 1983 UEFA Super Cup pokonując Hamburg 2:0. Trzy razy wygrywał Scottish Premier League i cztery razy Puchar Szkocji. Ponadto został tymczasowym trenerem po śmierci Jock Steina
 i w 1986 roku prowadził reprezentacje Szkocji podczas MŚ w Meksyku.

Trenerem Manchesteru United został w listopadzie 1986 roku. Z Czerwonymi Diabłami dwa razy wygrał Ligę Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów, Super Cup, 13 tytułów Premier League, Puchar Anglii i pięć razy Puchar Ligi

Sir Alex już zaczął przekazywać swoją wiedzę europejskim trenerom, jako gość 'UEFA Coach Education Workshop' w Budapeszcie w październiku ubiegłego roku. 

W swojej nowej funkcji UEFA  będzie w dalszym ciągu uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych dla następnego pokolenie trenerów.
 

3 komentarze :

 1. Mam nadzieję, że swoją nową funkcję będzie pełnił z taką samą pasją z jaką pełnił rolę trenera ManU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przy okazji naszych trenerów czegoś nauczy ;)

   Usuń
 2. Szkoda, że odszedł z Man Utd

  OdpowiedzUsuń

Blogi Sportowe