Pele: Cristiano Ronaldo najlepszym piłkarzem w Europie

Brak komentarzy

Piłkarzem roku 2013 został Cristiano Ronaldo. Wśród internautów zdania były podzielone. Jedni uważali, że Portugalczyk całkowicie zasłużył na to wyróżnienie a drudzy, że to właśnie Lionel Messi jest najlepszym piłkarzem minionego roku.


Najbardziej niezadowolony z ogłoszenia wyników był natomiast Franck Ribery twierdząc, iż w minionym sezonie to właśnie on wygrał z Bayernem Monachium wszystko co było do wygrania i to właśnie jemu należy się ten tytuł.

Tego samego zdania co Ribery był prezydent UEFA - Michel Platini, który stwierdził, iż plebiscyt bierze pod uwagę wartość, a nie wyniki piłkarza i statuetka powinna powędrować w ręce piłkarza Bayernu.

Swoje zdanie na ten temat wyraził również Pele:

"Myślę, iż nie ma wątpliwości, że dwa lata temu w bardzo, bardzo dobrej formie był Messi. W ciągu pięciu lat stał się najlepszym piłkarzem w Europie, ale w ciągu ostatnich dwóch lat i w tym roku miał problem, doznał kontuzji i zagrał w kilku meczach. Myślę, że w tej chwili bez wątpienia Ronaldo jest najlepszy".

Moim zdaniem nie ma sensu porównywać czy Ronaldo jest lepszy czy też Messi. Oboje są wspaniałymi piłkarzami i oboje są jedyni w swoim rodzaju.


A kto według Was jest obecnie najlepszy?
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blogi Sportowe