Henning Berg optymistycznie o przyszłości Legii

4 komentarzeLegia Warszawa po rundzie jesiennej jest zdecydowanym faworytem w wyścigu o tytuł mistrzowski T-Mobile Ekstraklasy.


Nowy trener Legii - Henning Berg stwierdził, iż dobre czasy dopiero nastąpią dla tego klubu. Ma im w tym pomóc również nowy nabytek - Portugalczyk Orlando Sa.

Były zawodnik takich klubów jak Braga SC i FC Porto tuż po przybyciu do Warszawy stwierdził, iż nie wie nic o Polsce, ale rozmawiał dużo o Legi z Dossa Juniorem i wie, że jego wybór był właściwy.

Berg uważa, że Sa może dać Wojskowym coś innego, co pozwoli im na zdobycie dziesiątego mistrzostwa Polski i pierwszej skutecznej obrony tytułu od 1996 roku.

Norweski szkoleniowiec na Łazienkowską przyszedł tuż przed świętami. Pierwszą decyzją, którą podjął było sprzedanie Dominika Furmana do Toulouse. Jak sam stwierdził:

"Mamy kilku dobrych zawodników, którzy mogą zastąpić Furmana. To jest część naszej polityki - gdy dobry klub chce kupić zawodnika płacąc dobre pieniądze, nie ma sensu blokować transfer".

Z doniesień wynika, że Legia otrzymała za Furmana €2.7m i za te pieniądze mogła sprowadzić Orlando Sa.

Legioniści obecnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają 5 punktów przewagi nad drugim Górnikiem Zabrze.

A Wy zgadzacie się z opinią, iż Legia ponownie zdobędzie mistrzostwo ligi? A może macie swoje typy?

4 komentarze :

 1. Ja osobiście mam nadzieję że Legia obroni tytuł. Orlando Sa wydaje się być wzmocnieniem , ale to zweryfikuje boisko. O majstra Legia powalczy z Wisła, nie widzę innego klubu który mógłby powalczyć z tą " dwójką".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno dużo radości sprawi fanom Legii Guilherme. Jest naprawde dobry. Ciekaw jestem jak Sa wkomponuje się w skład. Chciałbym się doczekać polskiej drużyny, która mogłaby powalczyć w Europie.

   Usuń
  2. Może i na mistrza Polski wystarczy, nie mam jednak absolutnie żadnych wątpliwości, że drużyna ta nie wywalczy nic w Europie. Liga Mistrzów to dalej będzie góra nie do zdobycia, do tego co lepsi młodzi Polacy zostaną sprzedani do Rosji, a w ich miejsce sprowadzi się zagranicznych wyrobników. Z takim podejściem ani Legia sukcesów nie osiągnie (na miarę Europy, jak wspomniałem na polską ekstraklapę wystarczyć powinno) ani reprezentacja Polski nie skorzysta.

   Usuń
 2. Legia powinna już dawno w LM grać!

  OdpowiedzUsuń

Blogi Sportowe