Legia Warszawa szuka recepty na nieskuteczność w ataku

Brak komentarzy


Największym problemem Legii w pierwszej połowie sezonu było zdobywanie goli. Szczególnie w Lidze Europejskiej. Dlatego też włodarze warszawskiego klubu postanowili, że w zimowym okienku transwerowym będą chcieli zakupić wartościowych zawodników, którzy będą decydowali o sile rażenia w lini ataku.

Zawodnikiem, którym zaineresowana jest warszawska Legia jest Marco Paixao. Jednym z najskuteczniejszych napastników T-ME interesują się również kluby z Hiszpani, Rosji i Turcji. Legia złożyła pisemną propozycję klubowi z Wrocławia, lecz prezes Śląska Paweł Żelem traktuję ją bardziej jako żart, ponieważ "wojskowi" oferują w zamian za 29 letniego portugalskiego napastnika młodzieżowca Kopczyńskiego, który miałby iść na wypożyczenie plus skromną w stosunku do wartości Marco dopłatę.



Prezes Leśnodorski nie wyklucza również transferów z Anglii. Miałby mu pomóc w tym nowo zatrudniony trener Henning Berg. W mediach pojawiły się pogłoski, że na Łazienkowskiej może pojawić się wychowanek Manchesteru United - Will Keane. W zespole "Czerwonych Diabłów" rozegrał do tej pory zaledwie jeden mecz. W listopadzie został wypożyczony do Wigan Athletic. Keane uznawany jest na wyspach jako spory talent i jeśli miałby zasilić szeregi Legii to tylko na zasadzie wypożyczenia.



Kolejnym wzmocnieniem, o którym ostatnio mówi się w mediach jest Amadou Jawo. To 29-letni napastnik z gambijsko - szwedzkim obywatelstwem. Obecnie gra na wypożyczeniu w Djurgårdens IF, do którego przybył z IF Elfsborg. W tym sezonie ogólnie zagrał w 27 meczach, strzelił 13 goli i zaliczył 2 asysty.




Michał Żewłakow informuje, że nie powinniśmy się spodziewać żadnych zawodników z pierwszych stron gazet bo na takich Legii nie stać, ale chcą ściągnąć wartościowych zawodników, którzy podniosą jakość drużyny. Nie wykluczone jest, że z Łazienkowskiej odejdą, niektórzy z obecnego składu. Największe zainteresowanie zagranicznych klubów jest Dominikiem Furmanem.

Miejmy nadzieje, że małymi krokami Legia będzie dążyła do tego, aby wreszcie grać na poziomie europejskim.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Blogi Sportowe