UEFA Zabija Ducha Sportu

2 komentarze

W mediach ciągle wrze na temat wykluczenia Legii Warszawa z kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Nie ma co się dziwić bo na taki sukces czekamy już bardzo długo. Tym bardziej Legia rozbijając w dwumeczu szkocki Celtic 6-1 dała nam nadzieję, że ponownie polski zespół zagości wśród najlepszych drużyn Europy.

Niestety, nasze marzenia zostały pogrzebane poprzez niedopatrzenie działaczy mistrzów Polski oraz moim zdaniem, stronniczą decyzje UEFA.

Ciężko uwierzyć, że działacze najlepszego klubu w Polsce. mogli dopuścić się takiego błędu... Ciekawi mnie tylko czy było to niedopatrzenie, czy też brak znajomości przepisów. Cóż, nikt nie jest doskonały i błędy się zdarzają.

Najbardziej boli mnie stronniczość i decyzja niezgodna z duchem sportu, którą podjęła UEFA. Jak się okazuje podobnego zdania co polscy kibice są media z prawie całej Europy: CZYTAJ
Rozumiem, że mistrz Polski złamał przepisy wpuszczając w 87 minucie Bereszyńskiego, ale czy jego pobyt na boisku w ostatnich minutach coś zmienił?! W podobnych okolicznościach Dobreczyn w 2010 roku został ukarany jedynie karą pieniężną. Wiele razy UEFA naginała swoje przepisy, ale najczęściej jeśli chodziło o zespół z górnej półki. Niestety okazuje się, że działacze tejże organizacji nie liczą się z małymi klubami. Celtic jest dalej w grze tylko dlatego, że jest Cetickiem. Jak można dać szanse zespołowi, by dalej walczył o Lige Mistrzów, skoro zupełnie nie istniał w dwumeczu z Legią. To jest naprawde chore! Zwycięzców powinno wyłaniać boisko a nie ludzie przychylni wielkim klubom! Czy to jest promowanie gry fair play??? Moim skromnym zdaniem w takim wypadku co najwyżej powinno się unieważnić mecz i zagrać go w innym terminie. Wtedy moglibyśmy ponownie upokorzyć Szkotów. Jak wiemy tamtejsza TV skutecznie uniemożliwiła transmisje z meczu, bo nie chcieli kompromitacji przed światem.

Celtic chcąc zachować twarz nie powinien przyjąć takiego prezentu od UEFA. Niestety pieniądz rządzi światem i nie stać było ich na honorowy gest.

W przepisach dotyczących piłki nożnej jest straszny bałagan, który trzeba posprzątać. Jak inaczej wytłumaczyć to, że za grę w meczu piłkarza nieuprawnionego dostaje się karę finansową, a za grę piłkarza z czerwoną kartką walkower.
Nie rozumiem również, dlaczego delegat nie sprawdza nieprawidłowości tuż przed meczem...

Legia Warszawa złożyła odwołanie do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie, lecz szczerze wątpie w szczęśliwe zakończenie tej sprawy. Kogo tam "u góry" obchodzi los "jakiejś" drużyny z Polski.

Najbardziej szkoda mi jest piłkarzy warszawskiej Legii, którzy włożyli całe serce by ograć sławny Celtic i przybliżyć się do upragnionej Ligi Mistrzów.

Może i Szkoci będą grali w fazie grupowej ligi najlepszych drużyn Europy, ale i tak piłkarski świat będzie pamiętał, że zupełnie na to nie zasłużyli. Bo na tym etapie rozgrywek nie dorastali Legii do pięt!!!
                                                                                                                                         
   
                                                                                                                                    

2 komentarze :

  1. CO racja to racja. Mam takie same ODCZUCIE, Szacunek za tego typu pogląd na sprawę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, nie jestem kibicem stołecznej drużyny ale mam podobną opinię na ten temat. Jak dla mnie na boisku powinno odgrywać się bezpośrednie starcie o zwycięstwo a nie za zielonym stolikiem. Ale jak widać są równi i równiejsi. Zapraszam także na mojego bloga, w którym opisałem kulisy wydarzeń podczas meczu z Lokeren i karę jaką nałożyła na Legię UEFA. http://atmosport24.pl/?tag=legia-ukarana-za-rasizm

    OdpowiedzUsuń

Blogi Sportowe