Najlepsi z najlepszych

3 komentarzeWczorajszego wieczoru na pewno nie zapomnimy przez długie lata. Polska po ekscytującej walce wygrała w finale z Brazylią 3:1 i zdobyła upragnione Mistrzostwo Świata.

Polacy w całym turnieju przegrali tylko z USA 1:3, natomiast utytuowaną Brazylię pokonaliśmy dwa razy. Po drodze nie daliśmy żadnych szans również odwiecznemu rywalowi - Rosji wygrywając 3:2.
Po meczu, niektórzy siatkarze "Sbornej" zachowali się jak rozkapryszone smarkacze, plując na publiczność i pokazując wymowne gesty.

Antiga stworzył drużynę, która nie ma słabych punktów. Każdy dawał z siebie w każdym meczu wszystko co najlepsze. Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu była mocna psychika naszych siatkarzy. Wiele razy wydawało się, że stracimy seta lub nawet przegramy spotkanie a tu nagle zespół odradzał się jak Feniks z popiołów i odrabiał straty.


Fabian Drzyzga po zdobyciu MŚ wyznał, iż pragnie by przez najbliższe lata grać w takim składzie w jakim wywalczyli mistrzowskie złoto.
Niestety wiemy już, że jest to niemożliwe, ponieważ koniec kariery reprezentacyjnej ogłosili Mariusz Wlazły i Michał Winiarski.

                                                                         Mariusz Wlazły


                                                                         Michał Winiarski                                                            

Najbardziej żałuję, że tak piękne wydarzenie sportowe zostało zepsute przez pazernych ludzi, którzy chcieli się tylko wzbogacić nie myśląc o zwykłym kibicu. Mam tylko nadzieje, że TV Polsat nie dostanie już więcej żadnych praw do transmisji tego typu imprez sportowych. Pewni ludzie muszą wreszcie zrozumieć, że w sporcie nie tylko pieniądze są ważne. Czym by była nasza reprezentacja bez tak wspaniałych kibiców, którzy wspierali ich w tak przepiękny sposób. Jesteśmy uważani za najwspanialszych kibiców siatkówki na świecie i należy nam się szacunek.
Mam ogromną nadzieję, że dzięki naszym mistrzom będziemy mieli jeszcze wiele powodów do radości i będziemy mogli ekscytować się podczas ich gry siedząc na trybunach jak i przed telewizorami.


KLASYFIKACJA MEDALOWA


 ZŁOTO     -  POLSKA
      SREBRO   -  BRAZYLIA
   BRĄZ        -  NIEMCY  Najlepsi zawodnicy turnieju:


Przyjmujący: Ricardo Lucarelli (Brazylia), Murilo Endres (Brazylia)  
Środkowi: Markus Boehme (Niemcy), Karol Kłos (Polska)  
Libero: Jenia Grebennikov (Francja)   
Rozgrywający: Lukas Kampa (Niemcy) Atakujący: Mariusz Wlazły (Polska)  
MVP turnieju: Mariusz Wlazły (Polska)  

3 komentarze :

 1. Taki skład mógły się zachować i odnosić kolejne sukcesy - było by to bez wątpienia coś, co każdy by oglądał i takie widowiska stały by się codziennością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Bardzo cenię sportowców, którzy zdobywając najwyższe stopnie podium potrafili udowodnić przez kolejne lata, że to nie był przypadek. Tak jak to czynili Adam Małysz lub Tomasz Gollob. Teraz czas na naszych siatkarzy ;) Mamy wielu utalentowanych zawodników i mam nadzieję, że nadal będą nas cieszyć swoją grą.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Dokładnie tak jak pisze gm jestem na bieżąco w siatce kobiet Tauron MKS Dąbrowa Górnicza a każda wygrana naszych reprezentantek daje mi dużo emocji. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Blogi Sportowe